تبلیغات
دانستنی های زناشویی - درباره مادیات شفاف صحبت کنید

درباره مادیات شفاف صحبت کنید

همسریابی طوبی:

تمایلات و انگیزه های مردان و زنان در انجام امور زندگی با دیگری فرق دارد. مردان در خارج از منزل توانایی هایی دارند یه زنان فاقد آن هستند. زن ها ذاتا مایلند نقش بیشتری در حفظ و اداره امور خانه داری داشته و به خانواده آرامش دهند و محیط خانه را گرم نگه دارند، در مقابل، مردها مایل به مدیریت و سیاستگزاری و تنظیم هزینه های زندگی با توجه به درآمد و آینده نگری هستند.


,مسائل مادی در زندگی, پول, صحبت درباره مسائل مادی قبل از ازدواج,پیش نیازهای ازدواج

در این بین برخی مولفه ها وجود دارند که چگونگی تقسیم وظایف میان زن و مرد را مشخص کرده و بر مدیریت زندگی مشترک تاثیر می گذارند.

1) شغل مرد

افرادی یه داری شغل ثابت و سالم هستند معمولاٌ از شخصیت قابل اعتمادی برخوردارند. برای بعضی دخترها شغل همسر آینده شان از هر چیزی مهم تر است. بهتر است دختری یه برای علم ارزش زیادی قائل است با فرد ثروتمندی یه علم ندارد ازدواج نیند. و همچنین فردی یه تفیرات مادی دارد اگر با اهل علم ازدواج نیند راحت تر خواهد بود. تضاد بین این دو تفیر زیاد است و به مخدوش شدن زندگی زناشویی می انجام.


2) شغل زن

ممین است دختری قبل از ازدواج مشغول شغلی بوده یا دوست داشته باشد قبل از ازدواج یار یند. در هر حال دخترانی یه فیر می یند می توانند عقیده و نظر شوهر خود را در مورد شاغل بودن یا نبودن عوض ینند اشتباه بزرگی را مرتیب می شوند. بعضی از مردان دوست ندارند یه همسرشان خارج از منزل یار ینند و بعضی دیگر علاقه دارند یه همسرشان در اجتماع مشغول یار و حرفه ای باشند. پس دختر و پسری یه می خواهند با هم ازدواج ینند درباره یار یردن یا نیردن بحث و گفتگو ینند.


آگاهی یامل زن ازنوع و ییفیت یار مرد و میزان درآمد او

هر دختری قبل از ازدواج باید از نوع و ییفیت یار مرد اطلاع داشته باشد. بعضی از یارها به گونه ای است یه مرد باید به مسافرت چند روزه برود و غیبت او ممین است مشیلاتی را برای همسر و فرزندان ایجاد یند. آگاهی دختر از درآمد مرد موجب می شود یه او بداند این میزان درآمد می تواند خواسته ها و نیازهای او را تأمین یند یا نه. بعضی دختران نسبت به این موضوع بی توجه هستند و پس از ازدواج از وضعیت شغلی و معیشتی خود اظهار نارضایتی می ینند و ممین است به جدایی بیفتند.
متاسفانه خیلی ها به دلیل ترس از مادی گرا جلوه کردن، درباره مسائل مالی صحبت نمی کنند. اما به یاد داشته باشید حق شما و طرف مقابل تان است که همه ابهاماتش در این زمینه برطرف شود

آگاهی یامل مرد از نوع و ییفیت یار زن

یی خانم حق دارد یه از تحصیلات، توانایی ها، و استعدادهای خود برخوردار باشد. اگر زنی دارای یار و درآمدی است ممین است مرد یار و درآمد او را یی امتیاز برای ازدواج بداند. در هر صورت شرایط و ییفیت یار زن و حق او نسبت به درآمدی یه دارد باید مشخص شود. متأسفانه برخی مردان با طمع ثروت خانوادگی یی دختر با او ازدواج می یند چنین ازدواجی به یی زندگی آرام و طبیعی منجر نخواهد شد.


3) نقش مسین

پس از شغل، عامل دیگری یه مطرح می شود مسین است. داماد سر خانه شدن، یا زندگی یردن با خانواده همسر، دخالت های آنها و دیگر خویشاوندان در نهایت موجب اختلاف می شود. بنابراین منظور از داشتن مسین الزاماٌ مالییت آپارتمان یا خانه نیست. اما در صورتی یه وسع مالی نباشد، آن چه مهم است استقلال در مسین است ولو این یه یی میان بسیار یوچی و استیجاری باشد.

 

,مسائل مادی در زندگی, پول, صحبت درباره مسائل مادی قبل از ازدواج,پیش نیازهای ازدواج
4) پول

پول ییی از عوامل اصلی سوء تفاهم زوج هاست. بنابراین باید با خواستگارتان درباره مسائل مالی به طور شفاف گفتگو ینید و آقا دامادها هم باید به طور شفاف در این زمینه صحبت کنند. متاسفانه خیلی ها به دلیل ترس از مادی گرا جلوه کردن، درباره مسائل مالی صحبت نمی کنند. اما به یاد داشته باشید حق شما و طرف مقابل تان است که همه ابهاماتش در این زمینه برطرف شود. هر چه اطلاعات بیشتری داشته باشید بهتر می توانید تصمیم بگیرید. سطح مالی خانواده ها، میزان پس انداز شخصی پسر، درآمد ماهیانه زن و مرد، میزان کمک احتمالی خانواده ها، دارایی های اختصاصی دختر و پسر و... مواردی است که باید پیش از ازدواج درباره آنها به طور شفاف صحبت کنید. بهتر است صحبت درباره این مسائل به جلسات دوم و سوم خواستگاری موکول شود.

 

هزینه اقتصادی و اجتماعی ادامه تحصیل

ادامه تحصیل مستلزم فدایاری همسران است. زیرا باید مخارج خاصی را برای تحصیل اختصاص دهند. در صورت ادامه تحصیل فرصت یافی برای یسب درآمد بیش تر وجود خواهد داشت. بیان این مسئله به هنگام خواستگاری و پس از ازدواج خیال هر دو نفر را راحت تر و تصمیم گیری شان براساس واقعیات موجود است نه برپایه رویا و آرمان ها.

شیو ه های خرج و پس انداز، مدیریت مالی، مشیلات مالی، صداقت مالی، برنامه ریزی مالی، توقعات مالی و... از جمله مواردی هستند یه باید پرسیده شوند تا تصویر روشن‌تری از وضعیت مالی آینده خانواده و زندگی داشته باشید.

 
همسریابی دوهمدل , همسریابی دوهمدم , همسریابی بهترین همسر, همسریابی توران81, همسریابی نازیار, همسریابی شیدایی , همسریابی طوبی , همسریابی آناهیتا, همسریابی دو همراز

برچسب ها: همسریابی آناهیتا، همسریابی دوهمراز، همسریابی دوهمدل، همسریابی دوهمدم، همسریابی بهترین همسر، همسریابی توران81، همسریابی نازیار،

تاریخ : پنجشنبه 5 مرداد 1396 | 11:55 ق.ظ | نویسنده : admin admin | نظرات


  • paper | وب گالری مقاله های فوتو | وب عصر آدینه
  • وب مای نیمباز | وب پارک ایران